Truizmem jest twierdzenie, że biała koszula to obowiązkowy element każdej męskiej garderoby. Wybór odpowiedniej koszuli bywa trudny, ale właściwy ubiór pomoże nam wyglądać stylowo i nienagannie w każdej sytuacji. Jak znaleźć odpowiednią koszulę? Trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych cech produktu, aby dobrać model pasujący do naszego stylu.

Zwróć uwagę na materiał

To z czego wykonana jest biała koszula męska w dużym stopniu decyduje o tym jak elegancko będzie ona wyglądać. Lniane koszule na przykład często kojarzą nam się z nieformalnym stylem. Także bawełna o grubym splocie i wyglądzie surowego płótna przywodzi na myśl wakacje w gorącym klimacie. Dlatego modele wykonane właśnie z tych materiałów nie będą pasowały do eleganckiego garnituru. Jeżeli potrzebujemy czegoś bardziej formalnego spróbujmy znaleźć model wykonany z gładkiej bawełny, na przykład tej o satynowym splocie. Również w letnich kolekcjach pojawiają się eleganckie koszule z domieszką lnu, ale są one wykonane z bardziej gładkiej przędzy. Warto wybierać produkty stworzone z naturalnych materiałów, gdyż pozwalają one skórze oddychać, dzięki czemu latem nie będziemy się w nich nadmiernie pocić. Lepiej więc zrezygnować z poliestrowych włókien, nie będą one wygodne w użytkowaniu.

Guziki, spinki, tunele, co wybrać?

O stopniu elegancji decydują również drobne elementy koszuli, mowa tu o guzikach, tych widocznych oraz ukrytych w tunelach, oraz spinkach do mankietów. Najbardziej nieoficjalny styl prezentuje zatem koszula z widocznymi guzikami, zwłaszcza jeżeli są one w kontrastowym kolorze lub we wzory. Jako bardziej elegancka postrzegana jest zwykle koszula z guzikami ukrytymi w tunelu. Na bardzo oficjalne okazje można wybrać koszulę ze spinkami do mankietów. Tu jednak można sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji. Na przykład wybierając zabawne spinki do mankietów inspirowane pop kulturą automatycznie obniżamy poziom formalności naszego stroju.

Właściwy rozmiar jest najważniejszy

Żadna koszula nie będzie wyglądać elegancko jeżeli będzie w niewłaściwym rozmiarze. Dlatego też najlepiej jest koszulę zmierzyć i upewnić się czy jej rękawy nie są za krótkie, a kołnierzyk za ciasny. Jeżeli dokonujemy zakupów przez internet postarajmy się dokładnie sprawdzić swoje wymiary i porównać je z tabelą rozmiarów. Uwaga, rozmiary mogą się różnić w zależności od producenta, dlatego nawet znając swój rozmiar lepiej jest się jeszcze raz upewnić. Zwłaszcza, że wiele sklepów oferuje teraz produkty w tak zwanej linii slim fit, czyli węższe niż za zwyczaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *