Dobra walizka – wygoda pakowania

walizki

Pakowanie bagaży – to oznaka, że właśnie szykuje się przed Wami jakiś fajny wyjazd. Nawet pakując się na wyjazd służbowy ludzie są jakoś bardziej radośni. Może powoduje to fakt, że chociażby na krótko będą mogli zmienić “klimat”. Wyjazd z rodzinnego miasta zawsze chociaż w pewnej mierze nas relaksuje. W co się jednak spakować na długi wyjazd, a w co na krótki?

Krótki wypad poza miasto

Z reguły na wypad dwu-, trzydniowy, maksymalnie do czterech dni, nie będziemy zabierali ze sobą walizki o gigantycznych rozmiarach. Najpewniej wystarczą walizki, które nazywane są z reguły bagażem podręcznym. I faktycznie, jeżeli lecicie samolotem, to nawet nie będziecie musieli oddawać jej do luku bagażowego, tylko przepuszczą Was z nią przez bramki. Taki rodzaj walizek plastikowych lub materiałowych jest bardzo poręczny i na pewno będzie wygodniej się w nią spakować jeśli jedziemy na tak krótki czas.

Wczasy dla każdego

Z kolei na wczasy przyda Wam się większa walizka, gdzie będziecie mogli spakować jedną osobę lub nawet całą rodzinę. Dla jednej osoby przydadzą się walizki ze średniej półki wymiarowej. Jakie dokładnie są to wymiary? Tak naprawdę wszystko określa producent danej marki. Czasem bywa tak, że firma X wyprodukuje walizkę o 5cm wyższą od firmy Y. Przy czym obie będą zaliczane do średniej półki wymiarowej. Sami musimy zdecydować, który wymiar walizki będzie dla nas poręczniejszy oraz wygodniejszy. Pamiętajcie, aby na wczasy za granicę samolotem wybierać walizki plastikowe. Materiałowe zostawcie na podróże po kraju lub za granicę, ale własnym środkiem transportu czy kamperem.

Wygodnie i komfortowo

Przede wszystkim jednak wybierając walizki na wakacje, to stawiajcie na modele na kółkach. Tak, w obecnych czasach prawie wszystkie modele takie są. Jeżeli dobrze rozejrzymy się po najróżniejszych sklepach turystycznych z walizkami, to zorientujemy się, że są nadal dostępne modele bez kółek. Należy jednak myśleć przede wszystkim o swojej wygodzie i o swoim komforcie. Po co nosić wszystkie swoje ciężary, skoro można je ciągnąć na kółkach za sobą i nie będziecie się przy tym na pewno zbytnio wcale wysilać? Zwracajcie jednak uwagę na to, aby rączka od walizki chowała się w swobodny sposób i żeby nic się nie zacinało. Chodzi o to, żeby rączka od walizki nie urwała się przy pierwszym lepszym wyjeździe. W takim wypadku będziecie mieli dodatkowo kłopot, a przecież nie chodzi o to podczas wakacji. Tu chodzi o wygodę pakowania i wyjeżdżania.

Dodaj komentarz